СОБОР ГРОМАД УГКЦ В АВСТРІЇ

“Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”

 Заключний звіт

5-6 грудня, 2014

Відень, Австрія

 ErzbischöflichesPalais

Seminarraum, Z. 601, Sr. Restituta, Stephansplatz 6, Wien

Засідання №1 – «Літургія і молитва»

 Перше засідання на тему «Літургія і молитва» було відкрито доктором Даниїлом Ґаладзою, науковим співробітником факультету теології Віденського університету.  На початку було зазначено, що молитва є вершиною християнського життя, а богослужіння- зустріччю вірних з Христом. Для цього необхідними є служіння літургій, вечірніх та утрень. У своєму виступі доктор Ґаладза поділився досвідом літургійного життя українських парафій в Канаді. У цьому зв’язку було підкреслено важливість активної участі вірних у богослужінні та залученні дітей до неї через спів. Потрібно, щоб діти та молодь відчували себе повноцінними членами громади. У контексті підтримки східнохристиянської спадщини закордоном, Даниїл Ґаладза наголосив на важливості мови служіння богослужінь. Досвід Канади показує, що служіння літургій українською і англійською мовами, а також видання двомовних літургічних книг, дає можливість залучити більшу кількість вірних, які виростають у діаспорі. 

За підсумками обговорення теми «Літургія і молитва»  в групах, учасниками Собору були напрацьовані наступні рекомендації:

 • Парафія повинна працювати над покращенням якості віри через усвідомлення власної ідентичності та надбань церкви.
 • Парафія повинна шукати шляхи до українців, особливо молоді, які поки що не мають активного контакту до церкви. Залучення нових парафіян повинно відбуватися через покращення довіри до громади. У цьому зв’язку парох повинен відігравати ключову роль у гуртуванні громади і надавати можливість ініціатив, що породжує живе спілкування. 
 • Парафія повинна пропонувати більшу кількість літургійних практик: не тільки літургії, а й вечірні та утрені. У Відні існує потреба додаткової літургії на свято Воскресіння через високу відвідуваність храму.
 • Громади Лінцу та Грацу мають потребу у власному церковному приміщенні і змушені в даний момент ділити його з іншими громадами.
 • Священик повинен бути більше присутній серед людей, особливо у парафіях за межами Відня, де богослужіння відбуваються рідко.
 • Для покращення комунікації на парафії та поширення інформації про заходи в церкві, вірні повинні активно розповідати про новини та анонси парафії людям, які не мають постійного доступу до інтернету, особливо трудовим мігрантам.
 • Парафії УГКЦ Австрії повинні продовжити дискусію щодо вирішення проблеми церковного календаря, обов’язково  приймати рішення за принципом консенсусу та враховувати дискусію з даного питання в Україні.
 • Парафії повинні збільшити кількість богослужінь для німецькомовних вірних.
 • Парафії повинні збільшити кількість літургій серед тижня та надавати можливість замовляти додаткові богослужіння в особливих наміреннях.
 • Храми повинні бути відкритими та доступними впродовж всього дня.
 • Час проведення богослужінь повинен краще узгоджуватися з графіком більшості вірних.
 • Священнослужитель та вірні повинні мати більше особистого контакту один з одним.
 • Парафії повинні збільшити кількість літургічної літератури, особливо двома мовами.
 • Парафія повинна активніше використовувати соціальні мережі в інтернеті.
 • Священнослужителі повинні створювати більше нагод для сповіді.

5-6 грудня, 2014

Відень, Австрія

 

ErzbischöflichesPalais

Seminarraum, Z. 601, Sr. Restituta, Stephansplatz 6, Wien

Пошук по сайту

Постанови Єпархіальних Соборів

Увага

Ви маєте змогу подати свої пропозиції на Патріарший Собор 2015 року на тему:

"Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом"

для цього необхідно надіслати листа за адресою: sobor2015@ukr.net

 На цьому сайті публікуються матеріали Патріарших та Єпархійних/Екзархальних соборів Української Греко-Католицької Церкви (декрети про скликання соборів, тексти доповідей, резолюції, а також соборові світлини).

JoomlaShine and this site is not affiliated with or endorsed by The Joomla! Project™. Any products and services provided through this site are not supported or warrantied by The Joomla! Project or Open Source Matters, Inc. Use of the Joomla!® name, symbol, logo and related trademarks is permitted under a limited license granted by Open Source Matters, Inc.