СОБОР ГРОМАД УГКЦ В АВСТРІЇ

“Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”

Заключний звіт

5-6 грудня, 2014

Відень, Австрія

ErzbischöflichesPalais

Seminarraum, Z. 601, Sr. Restituta, Stephansplatz 6, Wien

Засідання №1 – «Літургія і молитва»

Перше засідання на тему «Літургія і молитва» було відкрито доктором Даниїлом Ґаладзою, науковим співробітником факультету теології Віденського університету.  На початку було зазначено, що молитва є вершиною християнського життя, а богослужіння- зустріччю вірних з Христом. Для цього необхідними є служіння літургій, вечірніх та утрень. У своєму виступі доктор Ґаладза поділився досвідом літургійного життя українських парафій в Канаді. У цьому зв’язку було підкреслено важливість активної участі вірних у богослужінні та залученні дітей до неї через спів. Потрібно, щоб діти та молодь відчували себе повноцінними членами громади. У контексті підтримки східнохристиянської спадщини закордоном, Даниїл Ґаладза наголосив на важливості мови служіння богослужінь. Досвід Канади показує, що служіння літургій українською і англійською мовами, а також видання двомовних літургічних книг, дає можливість залучити більшу кількість вірних, які виростають у діаспорі.

За підсумками обговорення теми «Літургія і молитва»  в групах, учасниками Собору були напрацьовані наступні рекомендації:

• Парафія повинна працювати над покращенням якості віри через усвідомлення власної ідентичності та надбань церкви.
  • Парафія повинна шукати шляхи до українців, особливо молоді, які поки що не мають активного контакту до церкви. Залучення нових парафіян повинно відбуватися через покращення довіри до громади. У цьому зв’язку парох повинен відігравати ключову роль у гуртуванні громади і надавати можливість ініціатив, що породжує живе спілкування.
  • Парафія повинна пропонувати більшу кількість літургійних практик: не тільки літургії, а й вечірні та утрені. У Відні існує потреба додаткової літургії на свято Воскресіння через високу відвідуваність храму.
  • Громади Лінцу та Грацу мають потребу у власному церковному приміщенні і змушені в даний момент ділити його з іншими громадами.
  • Священик повинен бути більше присутній серед людей, особливо у парафіях за межами Відня, де богослужіння відбуваються рідко.
  • Для покращення комунікації на парафії та поширення інформації про заходи в церкві, вірні повинні активно розповідати про новини та анонси парафії людям, які не мають постійного доступу до інтернету, особливо трудовим мігрантам.
  • Парафії УГКЦ Австрії повинні продовжити дискусію щодо вирішення проблеми церковного календаря, обов’язково  приймати рішення за принципом консенсусу та враховувати дискусію з даного питання в Україні.
  • Парафії повинні збільшити кількість богослужінь для німецькомовних вірних.
  • Парафії повинні збільшити кількість літургій серед тижня та надавати можливість замовляти додаткові богослужіння в особливих наміреннях.
  • Храми повинні бути відкритими та доступними впродовж всього дня.
  • Час проведення богослужінь повинен краще узгоджуватися з графіком більшості вірних.
  • Священнослужитель та вірні повинні мати більше особистого контакту один з одним.
  • Парафії повинні збільшити кількість літургічної літератури, особливо двома мовами.
  • Парафія повинна активніше використовувати соціальні мережі в інтернеті.
  • Священнослужителі повинні створювати більше нагод для сповіді.

5-6 грудня, 2014

Відень, Австрія

ErzbischöflichesPalais

Seminarraum, Z. 601, Sr. Restituta, Stephansplatz 6, Wien

На цьому сайті публікуються матеріали Патріарших та Єпархійних/Екзархальних соборів Української Греко-Католицької Церкви (декрети про скликання соборів, тексти доповідей, резолюції, а також соборові світлини).

JoomlaShine and this site is not affiliated with or endorsed by The Joomla! Project™. Any products and services provided through this site are not supported or warrantied by The Joomla! Project or Open Source Matters, Inc. Use of the Joomla!® name, symbol, logo and related trademarks is permitted under a limited license granted by Open Source Matters, Inc.