СОБОР ГРОМАД УГКЦ В АВСТРІЇ

“Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”

Заключний звіт

5-6 грудня, 2014

Відень, Австрія

ErzbischöflichesPalais

Seminarraum, Z. 601, Sr. Restituta, Stephansplatz 6, Wien

Засідання №2 – «Боже Слово і катехизація (керигма) в УГКЦ в Австрії»

Головною доповідачкою другого засідання «Боже Слово і катехизація» виступила Катерина Бучко, докторантка теології Віденського університету, вчителька християнської етики. На початку було зазначено, що насамперед на парафіях повинні бути доступні основні книги: Святе Письмо та катехизм УГКЦ. Цитуючи Блаженнішого Святослава, Катерина зазначила, що катехизація – це постійний процес входження у таїнство Церкви. У цьому зв’язку було зазначено, що згідно з постановою Синоду Єпископів УГКЦ і рішенням Патріаршої катехитичної комісії, у кожній єпархії повинна проходити катехизація. Прикладом одного з проектів  катехизації є рішення Синоду Єпископів УГКЦ про написання катехизму для молоді, участь у написанні якого може взяти кожен через інтернет.

У контексті української діаспори в Австрії, Катерина вбачає необхідність у проведенні катехизації також і німецькою мовою з врахуванням особливостей молоді, яка виросла в австрійському суспільстві.  Важливим аспектом успішної катехизації на парафії, Катерина Бучко вважає побудову довіри між громадою та священиками, налагодження регулярного спілкування з даних питань. Це можливо через створення малих груп та залучення молоді до їх провадження та активного життя парафії. На кінець, варто пам’ятати, що важливою є також і постійна катехизація самих себе, адже особисте духовне  життя є передумовою катехизації інших.

За підсумками роботи в групах та обговорення теми «Боже Слово і катехизація» було сформульовано наступні рекомендації:

• Парафії повинні проводити катехизацію для старших вірних.
  • Катехизація повинна торкатися основ культури поведінки у храмі та значення церковних свят, традицій.
  • Вірні повинні одночасно дбати про власну катехизацію і ділитися почутим з іншими.
  • Парафія повинна реагувати на виклики теперішнього часу та бути джерелом надії для її вірних в умовах трагічних подій в Україні.
  • Особлива увага повинна приділятися катехизації батьків, оскільки саме зі сім’ї розпочинається катехизація дітей.
  • Парафія повинна більше приділяти увагу молоді та її проблемам, що, наприклад, можливо через душпастирство окремого капелана для молоді.
  • Парафія має заохочувати створення молодіжних спільнот та груп для взаємної підтримки ведення християнського життя.
  • Парафіяни мають обмінюватися духовною літературою один з одним.
  • Ініціатива катехизації повинна походити від вірних через активне спілкування зі священнослужителями.
  • Парафія має бути відкрита на створення малих спільнот у межах парафії, прикладом чого є зустрічі жіноцтва.
  • Парафія за можливістю мала би підтримувати фінансово слабких активних діячів громади.
  • Батьки повинні мати можливість консультації з парохом щодо питань катехизації дітей вдома.
  • Парафія повинна проводити короткі катехизи для дітей.
  • У храмі має бути створений окремий простір для дітей.
  • Парафіям слід більше спілкуватися між собою, що можливо через організацію міжпарафіяльних конкурсів для дітей.
  • Парафія повинна підтримувати «програму виїзної катехизи» за участі гостей-катехитів з інших парафій.
  • Парафія повинна організовувати виїзні реколекції вихідного дня для молоді.
  • Парафія має організовувати міжпарафіяльні прощі та поїздки.
  • Вірним слід ініціювати міжпарафіяльні візити між мирянами та духовенством.

На цьому сайті публікуються матеріали Патріарших та Єпархійних/Екзархальних соборів Української Греко-Католицької Церкви (декрети про скликання соборів, тексти доповідей, резолюції, а також соборові світлини).

JoomlaShine and this site is not affiliated with or endorsed by The Joomla! Project™. Any products and services provided through this site are not supported or warrantied by The Joomla! Project or Open Source Matters, Inc. Use of the Joomla!® name, symbol, logo and related trademarks is permitted under a limited license granted by Open Source Matters, Inc.